Державні публічні закупівлі

Ботвинов Алексей (фортепиано)

Переглядів: 8 716 Дата публікації: 2 червня 2015 года
Ботвинов Алексей (фортепиано)
«Народний артист України»

Олексій Ботвинов належить до еліти світового піанізму. Найзнаменитіший український піаніст, Ботвинов по праву вважається одним з кращих виконавців Рахманінова у світі. Його глибоко особистісні, але незмінно переконливі інтерпретації класиків всіх епох і стилів підтверджують його унікальне обдарування - глибоке проникнення в саму суть музики. Серед його надзвичайно широкого репертуару понад 30 концертів для роялю з оркестром. Ботвинов - ймовірно єдиний піаніст світу, який виконав шедевр Баха «Гольдберг-варіації» на сцені вже понад 200 разів.

Олексій Ботвинов гастролював в більш ніж 30 країнах світу. Заслужений артист України, у пресі рідної країни нагороджується такими епітетами як «... маяк для тих, хто шукає світло», або «... володар техніки створення дива». Його виконання 4-го Концерту Рахманінова в Київській Філармонії в грудні 2006 року було відзначено в пресі як одна з головних культурних подій року.

Олексій Ботвинов народився в Одесі в родині музикантів, де почав займатися у проф. С.Л.Могілевської, а потім в Одеській консерваторії у проф. А.А.Кардашева. У 19 років став наймолодшим учасником і Лауреатом 1 Всесоюзного конкурсу ім. Рахманінова в Москві (1983 р.), після чого став солістом Одеської філармонії і викладачем консерваторії. З 1987 по 1989 рр. був асистентом-стажистом в Московській консерваторії (клас проф. В.В.Горностаєвої). Є лауреатом міжнародних конкурсів ім. Баха в Лейпцигу та ім. Клари Шуман у Дюссельдорфі.

У 1993 році виступав з ВСО п / к В.Федосєєва в Москві (БЗК, прем'єра 3-го концерту «Аве Марія» А.Караманова) і з величезним успіхом на відкритті концертного сезону в Цюріхському Тонхалле (1-ий концерт Чайковського).

У 1994-1996 рр. А. Ботвинов жив в Дюссельдорфі, де прем'єрою балету по «Дитячим сценам» Шумана розпочалась його тісна співпраця зі знаменитим швейцарським хореографом Хайнцем Шперлі. З 1996 р Олексій Ботвинов живе в Одесі і поєднує активну гастрольну діяльність з позицією запрошеного соліста-піаніста Цюріхського Балету. Піаніст виконував з незмінним успіхом музику Моцарта, Шопена, Брамса, Прокоф'єва, Стравінського, Скрябіна, Шнітке та ін. у балетних виставах Х.Шперлі.

З 1995 року Олексій Ботвинов грає «Гольдберг-варіації» Баха, що стали «візитною карткою» компанії Х.Шперлі. Результатом стали виступи практично в усіх країнах Європи, в Канаді, Японії, Ізраїлі та Південній Африці. З 2001 року «Гольдберг-варіації» - в постійному репертуарі балету Берлінської Дойче Опер; прем'єрне виконання О.Ботвинова в червні 2001 р. стало справжньою сенсацією, високо оціненою німецькою критикою: «Фейєрверк за роялем» (Берлінер кур'єр), «Ботвинов - це щасливий випадок для Дойче Опер» (Тагесшпігель) і т.д.

СD «Гольдберг-варіацій», випущений в Швейцарії в 1996 році, відразу ж потрапив там на 2 місце в хіт-параді класичної музики («Суперзапис!», Ле Фігаро, Париж). «Нойє Цюріхер Цайтунг» оцінила наступні записи А. Ботвинова: Шопена - як «неймовірно прекрасні», Брамса - «дивують своєю нетрадиційністю, але переконливі в кожній деталі». Також в Швейцарії вийшли СD Рахманінова та концертів Баха і Моцарта («живий запис» з Празької філармонії).

Олексій Ботвинов виступав на багатьох музичних фестивалях, в тому числі - Шопенівський в Польщі, Цюріхські Фестшпіле. У 2002 році був членом журі V Міжнародного конкурсу ім. Артура Рубінштейна в Польщі. У травні 2003 року підписав ексклюзивний контракт з провідним німецьким музичним агентством «Ханс Адлер». У серпні 2003 року Олексій Ботвинов був «Артистом ін Резиденс» 15 Міжнародного фестивалю в Муртене (Швейцарія), де зіграв 6 концертів соло і з оркестрами.

Весною 2005 року піаніст з величезним успіхом виконав 2-ий Концерт Рахманінова в Берліні з оркестром «Дойче Опер» (дир.-Д. Китаєнко), і 1-ий Концерт Шопена в Греції на гастролях Дрезденського Філармонічного Оркестру. У квітні цього року відбувся дебют О.Ботвинова в знаменитому лондонському залі «Вігмор Хол».

Серед останніх успіхів Ботвинова - стояча овація 2000-ного залу Національної Філармонії Тайваню в Тайпеї, участь у прямій всесвітній телетрансляції Гала-концерту ФІФА 19 грудня 2005 року. У березні 2006 року відбувся дебют у Берлінській Філармонії в рамках абонемента «Майстри світового піанізму». У травні того ж року Ботвинов виконував концерти Моцарта і Шостаковича в 8 концертах Турне по Китаю в супроводі знаменитого Цюріхського Камерного Оркестру. У жовтні 2006 року піаніст з величезним успіхом грав 2-й Концерт Рахманінова з Королівським Оркестром Фландрії в Кельнській Філармонії та ін. містах Німеччини. («Ботвинов взяв на себе управління виконанням і провів його від початку до кінця блискуче» - "Вісбаден Тагблатт". «Дивно філігранно і переконливо» - Франкфуртер "Алгемайне Цайтунг").

Концерти Азіатського турне Ботвинова в жовтні 2007 року в Гонконзі, Сінгапурі, Малайзії, Індонезії та Тайвані незмінно завершувалися стоячими оваціями.
Поділитися в соцмережах
Реклама
Інформаційне повідомлення
.
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.

Календарь событий

 

ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
     
 

Відео звіти з концертів

Артисти нашої філармонії

Фотоальбоми