Державні публічні закупівлі

Анатолій Антонович Шевченко (гітара)

Переглядів: 12 411 Дата публікації: 18 лютого 2010 года
Анатолій Антонович Шевченко (гітара)


Анатолій Антонович Шевченко
(гітара)

Народився 29 вересня 1938 року в с. Сентянівка Слов'яносербського району, Луганської області, українець. Соліст-інструменталіст Одеської обласної філармонії, гітарист. Лауреат міжнародних композиторських конкурсів імені Б. Бартока (1987 р.), Ім. Н. Рубінштейна (1997 р.).

Анатолій Шевченко - один з провідних гітаристів України. Творчий діапазон Анатолія Шевченка надзвичайно широкий - виконавець, композитор, музикознавець, педагог, художник, поет. За роки роботи в Одеській філармонії (з 1982р.) А. Шевченко здійснив безліч програм різних стилів, епох і музичних традицій - давньогрецька кіфарістика, музика іспанських гітаристів, лютнева музика Англії, Франції, Італії, Польщі. Бароко, класицизм, сучасний авангард, музика фламенко, гітарне мистецтво, яке він першим вніс на концертну естраду всієї східної Європи.

А.А. Шевченко є автором численних теоретичних робіт мистецтва фламенко ( «Досвід порівняльної фламенкологіі», «Енциклопедія фламенко», та ін.), які стали першими роботами в Україні по фламенкологіі.

Значним є внесок Анатолія Шевченка у формування української гітарної школи не тільки як виконавця, а й композитора. Його твори включені до концертного репертуару багатьох гітаристів світу, а також в програми спеціальних навчальних закладів і викладаються як в Україні, так і в інших країнах. Значне місце в творчості артиста займають твори, пронизані українським мелосом, традиціями, навіяними образами його рідного краю - України. Його знаменита «Карпатська рапсодія» - одна з обов'язкових творів на багатьох Міжнародних конкурсах гітаристів.

Анатолій Шевченко - талановитий художник. Він учасник міжнародних виставок живопису в Празі (1990 р.), Херес де ла Фронтера (1991 р.), Лінаресі (1994 р.).

Талановитий виконавець Анатолій Шевченко перебуває сьогодні в розквіті своїх творчих сил і планів. Він активно гастролює по Україні, а також в країнах близького і далекого зарубіжжя, він постійний учасник різних Міжнародних фестивалів гітарної музики.

За багату активну творчу діяльність Шевченко Анатолій Антонович неодноразово заохочувався адміністрацією філармонії.

Поділитися в соцмережах
Реклама
Інформаційне повідомлення
.
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.

Календарь событий

 

ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 
     
 

Відео звіти з концертів

Артисти нашої філармонії

Фотоальбоми