Хорея Козацька

Просмотров: 1 053 Дата публикации: 28 марта 2019 года
30 березня 2019 року

Велика зала, 17:00

Хорея Козацька

DE LIBERTATE, ПРО СВОБОДУ – альбом Хореї Козацької про найбільшу цінність для кожної людини та кожного народу. Добірка пісень-свідчень від часів Мазепи до сучасних творів про Свободу - особисту, індивідуальну та Свободу національну. Вони неможливі одна без одної, доповнюють одна одну. А боротьба за особисту свободу для українців часто, а то й завжди, була боротьбою за національну. Обстоювання власних прав і вольностей часто виростало в обстоювання прав і вольностей цілого народу, цілої Вітчизни. Концерт є квіткою в вінець шани й слави усім їм: знаним і незнаним, шляхетним і благородним, сміливим та чесним, усім щирим поборникам та робітникам Духу, борцям за свободу та Права людини, за права та вольності народу нашого, нашої Вітчизни – Руси-України!

 


В програмі концерту звучать твори Г. Сковороди, літописця 18 століття. Григорія Грабянки, поетів-романтиків 19 століття, поетів визвольних змагань часів УНР (1917-1921 років), дисидентів-шістдесятників та сучасні авторські твори про одвічну боротьбу за Свободу.

 


Тара́с Компаніче́нко - кобзар, бандурист, лірник, дослідник і реконструктор давньої української музики, поет і композитор, громадський діяч, Народний артист України. Засновник і лідер гурту «Хорея Козацька».

 


Гурт «Хорея Козацька» виник у 2005 році в Києві. Назва колективу походить від назви музичної пам'ятки «Chorea Kozacky», з клавірної табулатури 1640-го року, яка збереглась в братиславському музичному архіві у Словаччині і перекладається як "Танець козацький”. Репертуар охоплює пісні з різних епох: від пізнього Середньовіччя наших днів. Гурт виконує концертні програми музики Середньовіччя, Ренесансу, Бароко, Класицизму, Романтизму. Жанрова різноманітність творів — широка: думи, історичні, героїчні, козацькі, стрілецькі та повстанські пісні, гімни, псалми, канти, романси, марші, духовні концерти тощо. Ансамбль виконує твори на давніх музичних інструментах, українських та європейських, струнних та духових. Неповторне обличчя ансамблю створюють: його унікальний репертуар, чоловіче багатоголосся, самобутнє звучання та віртуозна інструментальна орнаментація.

 


Склад ансамблю Хорея Козацька:

 


Тарас Компаніченко (бандура, ліра, кобза, лютня, спів)

 

Сергій Охрімчук (скрипка, спів)

 

Северин Данилейко (віолончель, спів)

 

Михайло Качалов (фідель, спів)

 

Ярослав Крисько (віуела, барабан, спів)

 

Максим Бережнюк (сурма, сопілки, дуда, спів)

 

Данило Перцов ( пандора, шалмей, корнет, лізард, дуда, спів)

 


Концерт Хореї Козацької - це завжди містичний екскурс в незнані світи української музики та культури!
Поделиться в соцсетях
Реклама
Информация
.
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Календарь событий

 

ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 
     
 

Видео отчеты с концертов

Артисты нашей филармонии

Фотоальбомы