Державні публічні закупівлі

Історична довідка

Переглядів: 25 072 Дата публікації: 14 серпня 2009 года
Історична довідка


Одеська обласна філармонія займає гідне місце серед найбільш значних концертних організацій України. Щорічно вона знайомить своїх слухачів з творами світової музичної культури, з яскравими творами сучасної української та світової музичної сцени.

Попередницею філармонії стало Одеське філармонійне товариство, створене в 1842 році. У нього входили не тільки музиканти, але і відомі міські діячі, літератори, військові. Суспільство давало благодійні концерти і надавало матеріальну підтримку починаючим артистам. У 40-х роках ХІХ тут виступали брати Венявські, шість концертів дав великий композитор, піаніст і диригент Ференц Ліст. З 1925р. при Одеському філармонійному суспільстві стали проводитися концерти симфонічної музики.

Одеська філармонія заснована в 1931 році. У тому ж році був офіційно створений симфонічний оркестр Одеської філармонії. Його диригентом був професор Одеської консерваторії Леонід Могилевський - перший зі знаменитої династії одеських музикантів - дід Євгена Могилевського. За диригентським пультом філармонічного оркестру стояли такі майстри, як А.Глазунов, О.Гаук, К.Иванов, К.Зандерлінгом, Н.Рахлін, Ю.Сімонов, С.Сондецкіс, Ю.Темірканов, Е.Светланов; в супроводі оркестру виступали В.Горовіц, Е.Гілельс, Д.Ойстрах, М.Ростропович, Л.Коган.

Філармонія розташована в історичному центрі Одеси. З 1946 року вона розміщується в одному з найкрасивіших будівель - це колишня Нова купецька біржа, зведена в 1899 році м за ескізним проектом віденського архітектора В.І.Прохаскі, переробленому видатним архітектором А.І.Бернардацці в стилі італійської готики. Дерев'яна стеля залу зроблений без єдиного цвяха з ліванського кедра, позолочений і розписаний. Стіни залу прикрашають 6 панно петербурзького художника Н.Каразіна. Концертний зал на 1000 місць по красі і акустичним якостям є одним з кращих в Європі.

У філармонії сформувався талант прекрасних артистів, зірок естради, таких як Н. Гнатюк, В. Ільченко, Р. Карцев, комік-група «Маски-шоу» на чолі з Г. Делієвим, Л. Долина, Т. Боєва, Л. Мілявська , А. Цекало, І. Ноябрьов та багато інших. У стінах Одеської філармонії починав свій творчий шлях видатний письменник-сатирик, виконавець власних монологів Михайло Жванецький.

Жодна установа культури не грає в мистецькому житті нашої області такої високої ролі, як філармонія. Вона організовує гастролі іногородніх виконавців, бере участь у проведенні престижних міжнародних музичних фестивалів, конкурсів: «Два дні і дві ночі нової музики», «Одеські діалоги», «Одеська гітарна осінь», «Біла Акація», «Дунайська весна», «Ріхтерфест» , «Дні Давида Ойстраха в Одесі», Міжнародний конкурс піаністів пам'яті Е.Гілельса; Міжнародний конкурс скрипалів ім. Д. Ойстраха та ін.

Сьогодні на філармонічної сцені виступають артисти і колективи Одеської обласної філармонії, Національний одеський філармонічний оркестр під керівництвом заслуженого артиста України Хобарта Ерла, а також всесвітньо відомі колективи: Державний камерний оркестр Росії "Віртуози Москви" під керуванням народного артиста СРСР В. Співакова, Державний камерний оркестр Росії "Московія" під керуванням народного артиста Росії Е.Грача, Національний оркестр народних інструментів України під керівництвом народного артиста України В.Гуцала; солісти світової музичної сцени: М.Петров, М.Плетнев, Д.Мацуев, Д.Башкіров, Б. Которович, Б.Блох, В. Крайнєв, В. Третьяков, М.Федотов, Г.Муржа, П.Бурчуладзе ...

Творчий колектив філармонії багатогранний і різноманітний. Тут працюють виконавці багатьох артистичних амплуа - солісти, концертмейстера, майстри розмовного жанру, артисти камерного оркестру та камерних ансамблів, лектори-музикознавці. Це дозволяє створювати творчі проекти та цікаві музичні та освітні програми. Особливе місце в роботі філармонії займає виховання підростаючого покоління, з цією метою організовані музичні абонементи та недільні концерти для дітей. Проводиться велика кількість концертів в містах та селах Одеської області і за її межами.
Артистами філармонії щорічно готуються нові програми, що представляють собою велику естетичну та культурну цінність, будь то літературні вечори, концерти фортепіанної, симфонічної музики, фольклорні програми або естрадні концерти. Регулярно оновлюваний репертуар дозволяє слухачем знайомитися з творами класичного і сучасного мистецтва, яке відображає дух, ритм і характер нашого часу.

Філармонія є головною концертною організацією міста. Зберігати і розвивати кращі традиції музичної культури - в цьому її Велика Місія.

Чекаємо вас на наших концертах!
Поділитися в соцмережах
Реклама
Інформаційне повідомлення
.
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.

Календарь событий

 

ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
 
     
 

Відео звіти з концертів

Артисти нашої філармонії

Фотоальбоми